PARKIETY

Układanie parkietu

Parkiet jest jednym z rodzajów wykończeń podłogowych. Piękna, drewniana podłoga, naturalne słoje doskonale pasują do każdego wnętrza, któremu nadają unikatowy wygląd.

Cyklinowanie parkietu

Podłoga z drewna w trakcie użytkowania często ulega uszkodzeniom. Cyklinowanie jest sposobem, aby zniwelować szkody i przywrócić jej piękny wygląd.

Lakierowanie parkietu

Lakier może zachować jego naturalny wygląd drewna, podkreślić usłojenie albo zmienić barwę parkietu. Tworzy on mocną, wytrzymałą warstwę chroniącą drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem wody czy ścieraniem.

Woskowanie parkietu

Wosk używany jest do ochrony drewna i jego wykończenia. Wosk pozostawia na powierzchni cienką warstwę (delikatny połysk) chroniącą drewno przed wnikaniem zanieczyszczeń.

Olejowanie parkietu

Olejowanie parkietu sprawia, że podłoga ma naturalny matowy wygląd oraz ułatwia jej utrzymanie i konserwację. Olej nadaje posadzce ciepłą barwę, wydobywa rysunek słojów i uwydatnia kolor drewna.

Konserwacja parkietu

Jest bardzo istotna dla każdego jej właściciela. Aby utrzymać ładny wygląd podłóg drewnianych przez wiele lat, niezbędna jest regularna pielęgnacja. Środki używane do konserwacji np. podłogi olejowanej nie mogą być użyte do podłogi lakierowanej, ponieważ może to doprowadzić do zniszczenia powłoki lakierniczej. Należy zatem dokładnie czytać zalecenia producenta lakieru lub oleju, aby nie doprowadzić do niepotrzebnych szkód.

Renowacja parkietu

Drewniana podłoga posiada wiele atutów, począwszy od jej wyjątkowego piękna, przez trwałość po aspekty zdrowotne. Niestety, aby parkiet służył przez lata musi być odpowiednio traktowany, a od czasu do czasu wymaga renowacji. Można ją wykonać samodzielnie, choć wymaga to czasu i cierpliwości. Jednak efekty warte są włożonej pracy.
Parkiet drewniany
Parkiet drewniany
Parkiet drewniany
Parkiet drewniany
Parkiet drewniany

Parkiety - układanie, cyklinowanie, lakierowanie i inne usługi parkieciarskie

Specjalizujemy się w układaniu parkietów. Oferujemy państwu wszelkie usługi parkieciarskie takie jak: układanie parkietu, cyklinowanie, lakierowanie, renowacja, czyszczenie, konserwacja oraz olejowanie.

Parkiet jest jednym z rodzajów wykończeń podłogowych. Stanowi modne oraz cenione we wnętrzarstwie rozwiązanie. Jeśli decydujemy się na parkiet, musimy być świadomi tego, że układa się go trochę inaczej niż panele. Z drugiej strony parkiet to trwałe, solidne i wytrzymałe wykończenie podłogi, które dobrze posłuży nam przez co najmniej kilkanaście lat.